Lisa: julklappar
Idag har varit en mysig dag :-) Jag och Johan åt gröt och kollade på sista avsnittet på julkalendern imorse, sen öppnade vi de julklappar som folk kommit hit med. Jag fick en Chokladfondue (som jag länge velat köpa men inte riktigt tagit mig till att göra) av Johans pappa, syster och låtsasmamma! Sen fick jag lite mer fina saker :-)
Vid 13 var vi hemma hos Cina, där blev det champagne och snittar. Sen kulnares såklart, julklappsutdelning, Kalle anka, julklappsspel och så.
Vi har nyligen varit förbi Johans farmor och lämnat en julklapp. Nu tittar vi på tredje Harry Potter filmen och är helt slut efter dagen!! Här får ni en bild på en fel av det jag fick i julklapp :-) Hoppas ni haft en fantastisk dag!!

0 kommentarer
